poniedziałek, 16 października 2017

Barwiona sól

Aby umilić sobie deszczowy czas, Żaki chętnie podejmują nowe wyzwania. 
Tym razem na dzieci na podstawie filmu instruktażowego zrobiły barwioną sól. Realizacja zadania wymagała sporej dozy samodzielności. 
Dzieci na początek obejrzały tutorial ze strony Moje Dzieci Kreatywnie, zaobserwowały wykonanie, a następnie samodzielnie przystąpiły do pracy. Zadanie polegało na początek na starciu kredy na talerzyku z solą. Było z tym sporo pracy, ale się udało :)

Następnie starszaki barwną solą wypełniły szablony jesiennych liści uprzednio pomalowanych klejem typu Vikol. Efekty pracy były bardzo ciekawe!

Warto również dodać, że dzieci  podchodziły do wykonania zadania z dużą ciekawością. Rodziły się nowe pomysły, nowe hipotezy do sprawdzenia. Padło pytanie - czy sól można zabarwić płynnym barwnikiem, który stoi u pani na półce? Byłoby mniej tarcia ;) Pomysł zaraz spotkał się jednak z reakcją innego dziecka, które słusznie stwierdziło, że sól się rozpuści w wodzie, z której w dużej mierze składa się barwnik. Badanie rozpuszczania soli w wodzie to dobry pomysł na ćwiczenie, które dzieci mogą wykonać w kąciku małego odkrywcy :)

Wykonanie pracy z użyciem barwionej soli świetnie rozwija umiejętności manualne dzieci, co przygotowuje je do nauki pisania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz